padangu montavimas
Registruotis internetu

Autoveloje padangų montavimas ir ratų balansavimas atliekamas lengviesiems automobiliams, visureigiams, mikroautobusams, sportiniams automobiliams.

Padangų montavimas yra viena iš nuolatinių automobilio priežiūros paslaugų. Pagal KET nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 1 dienos automobiliai važinėja vasarinėmis padangomis, o nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 – žieminėmis arba universaliomis padangomis. Padangų montavimas turi būti atliekamas kelios dienos iki numatyto termino, nes vėliau gali kilti nesklandumų ar net galima sulaukti baudų iš policijos (už važinėjimą vasarinėmis padangomis žiemos metu, už spygliuotų padangų naudojimą vasaros metu, už nepakankamai gilų padangų protektoriaus raštą).
Kad nebūtų jokių problemų su automobilio padangomis, rezervuokite laiką iš anksto Autovela autoservisuose. Balandžio ir lapkričio mėnesio pradžioje yra pastebimas ženklus automobilių antplūdis, todėl reiktų laiką rezervuoti telefonu.

Kaip atliekamas padangų montavimas

Padangų montavimas Autosevise Autovela atliekamas pakankamai greitai. Jei viskas gerai, 4 padangos pakeičiamos per 30 minučių. Laukti reikia tik savo eilės.
Pirmiausia, nuimami ratai. Tada išleidžiamas oras iš padangų ir nuimamos padangos nuo ratlankio. Nėra jokio skirtumo ar tai standartinis skardinis ratlankis, ar lietas ratlankis. Padangos nuimamos specialiu prietaisu siekiant kuo mažiau pažeisti padangos gumą.
Kiekviena uždedama padanga yra kruopščiai patikrinama – ar nėra kiaura, ar protektorius pakankamai gilus ir pan. Pakeičiamas guminis ventilis – anga pro kurią pripučiama padanga. Patikrinama, ar ratlankiai nesulankstyti ir nedeformuoti.
Kito sezono padangos yra uždedamos ant esamų ratlankių naudojant tą patį montavimo prietaisą, kuris lėtai sukasi ir „užvelka“ padangas ant ratlankio. Padanga pripučiama oro. Slėgis matuojamas specialiu prietaisu, kad būtų nei per daug, nei per mažai.
Sekantis žingsnis – padangos balansavimas. Ratas yra uždedamas ant specialaus prietaiso, kuris suka padangą tam tikru greičiu ir stebi, ar ratas sukas tolygiai, ar nejuda į šonus. Taip pat žiūrima, ar padanga nedeformuota ir ratas nėra ovalo formos. Jei padanga sukasi netolygiai, tam tikrose vietose prie ratlankio yra tvirtinami svarmenys, išlyginantys svorio centrą ir užtikrinantys rato sukimąsi pagal gamintojo reikalavimus.
Nereiktų maišyti su ratų balansavimu – tai ne ta pati paslauga.
Kai padanga subalansuota, ratas uždedamas atgal ir automobilis atiduodamas klientui.

Kodėl verta padangas montuoti Autoservise Autovela?

  • Mūsų meistrai yra aukščiausios klasės. Nesvarbu, ar tai senas automobilis, ar prabangus sportinis „plieno žirgas“, jis bus aptarnaujamas aukščiausiu lygiu.
  • Naudojame tik kokybišką įrangą ir prietaisus. Darbas lengviau ir greičiau vyksta tada, kai esame tikri, jog naudojama technika yra aukščiausio lygio ir skirta profesionalams.
  • Kalbamės su klientais. Tai labai svarbu, ypač, kai matome, jog automobilis turi ir kitų problemų, kurios artimiausiu metu gali sukelti daug nepatogumų. Konsultuojame klientus dėl padangų priežiūros ir pūtimo.
  • Esant reikalui, padedame nupirkti kokybiškas padangas pagal kliento turimą biudžetą. Prekyba padangomis nėra pagrindinė Autoserviso Autovela veikla, tačiau patikimi partneriai pristato naujas ir naudotas bet restauruotas padangas tiesiai į autoservisą. Dėl to galime greitai ir kokybiškai atlikti paslaugas.
  • Visada ieškome kainos ir kokybės santykio, tenkinančio klientą. Automobilis turi būti saugus, todėl visada atsižvelgiame į šį reikalavimą prieš pasiūlydami pigesnes ar brangesnes padangas ir ieškodami būdų, kaip klientui būtų galima sutaupyti.

Ratu balansavimas

Ratų balansavimas

Ar jūsų automobilis važiuoja tiesiai, o vairas visada šiek tiek pasuktas į vieną ar kitą pusę? Gali būti, kad kažkas yra netvarkoje su jūsų automobilio ratų tvirtinimu, todėl ratų balansavimas yra labai reikalinga ir naudinga paslauga.
Nekreipiant dėmesio į minėtą problemą, pasekmės dažniausiai būna liūdnos – nuo sudilimo sprogsta padanga, gadinama automobilio važiuoklė. Ratų balansavimas yra reikalinga paslauga po kiekvieno ratų pakeitimo. Nors mūsų profesionalūs meistrai padangas keičia tikrai gerai ir kokybiškai, tačiau ratų balansavimas padeda pašalinti net ir tuos akimi nematomus trūkumus, dėl kurių automobilis gali prarasti stabilumą kelyje.
Ratų geometrija ir suvedimas yra labai tiksli paslauga, todėl čia naudojame specialius prietaisus, matuojančius rato pasvirimo kampą milimetro dalių tikslumu. Ant priekinių ratų yra uždedami specialūs davikliai, kurie į specialų kompiuterį perduoda ratų pozicijas. Kiekvieno automobilio gamintojo rekomendacijos ratų nuokrypiui yra skirtingos, todėl visada atsižvelgiame į konkretaus modelio specifiką ir techninius reikalavimus.

Kodėl ratai praranda balansą ir reikia atlikti ratų suvedimą?

Ratai balansą gali prarasti dėl kelių priežasčių:

  1. Nekokybiškas ratų sumontavimas.
  2. Važinėjimas nelygiais keliais. Ši problema atsiranda, kai automobiliai dažnai važiuoja bekele arba duobėtais vieškeliais. Dėl vibracijos ir mikrosmūgių deformuojasi rato valdymo mechanizmai, todėl ratas praranda savo balansą.
  3. Įvažiavimas į duobę važiuojant greitai. Jei dideliu greičiu važiuojantis automobilis staiga įkrenta į duobę, nuo smūgio gali būti pažeistas rato balansas.
  4. Eismo įvykis. Nors ir nedidelio eismo įvykio metu gali būti padaryta žala važiuoklei, todėl po kėbulo tvarkymo darbų rekomenduojame užsisakyti ir ratų geometrijos bei suvedimo paslaugą.
  5. Skirtingi padangų diametrai. Kartais automobilių savininkai net nepastebi, kad vasarą jų automobiliai važinėja aukštesnėmis padangomis, nei žiemą. Esant padangų skirtumams, keičiasi ir ratų balansas.

Ratų geometrija užtikrina stabilų važiavimą bet kokio tipo keliais, todėl tai viena iš svarbiausių paslaugų, kurių nerekomenduojame atidėti vėlesniam laikui.
Dėmesio! Kartais kyla nesusipratimų dėl dviejų terminų: ratų suvedimas ir padangų balansavimas. Ratų suvedimas yra ne tas pats, kas padangų balansavimas. Padangos balansuojamos pridedant specialius svarmenis, nes taip siekiama įsitikinti jų sukimosi tolygumu, o ratų suvedimas atliekamas siekiant nustatyti rato pasvirimo kėbulo atžvilgiu kampą ir vairo poziciją. Tai dvi atskiros paslaugos, nors ir šiek tiek susijusios.
Reikalingas ratų balansavimas? Susisiekite su mumis jau dabar ir rezervuokite atvykimo laiką į Autoservisą Autovela jau dabar!

Registruotis internetu